Uudet sivut auki!

Yhdistyksemme nettisivut ovat yhdistyksen perustamisesta saakka (v.2001) pysyneet samanlaisina päivityksiä lukuunottamatta. Koska vanhojen sivujen päivitys oli hieman vaikeaa ja vaati jonkinlaisia koodaustaitoja, niin päätimme tämän vuoden alussa ryhtyä nettisivujen uusimisprojektiin. Saimme nettisivujen ulkoasun luomiseen apua ulkopuoliselta taholta ja sisällön tuotimme itse. Tällä hetkellä sivusto on riittävän valmis julkaistavaksi eikä niistä toki koskaan tule valmiita, aina riittää julkaistavaa ja pyrimmekin pitämään näitä sivuja aktiivisina ja päivitettyinä. Yhdistyksellämme on käytössä myös facebook-sivu, jossa julkaistaan ajankohtaisia kuvia ja uutisia mm. harjoituksista ja kokeista. Kaikilla Vapepan ryhmillä on etsinnöistä vaitiolovelvollisuus, joten emme luonnollisestikaan kerro tarkempia tietoja etsinnöistämme. Näissä uutisissa kerromme erilaisista asioista yhdistykseemme, pelastuskoiratoimintaan ja Vapepaan liittyen. Tervetuloa seuraamaan sivujamme!

Back to top